Lisansüstü Programları

İzmir Uluslararası Biyotıp ve Genom Enstitüsü’nde “Genom Bilimleri ve Moleküler Biyoteknoloji” ve “Biyotıp ve Sağlık Teknolojileri” Anabilim Dalları bulunmaktadır. Enstitümüz 2016 yılında ‘Moleküler Biyoloji ve Genetik’ alanında disiplinler arası ve uluslararası lisansüstü programları açmıştır. Enstitümüzde öğrencilere temel ve uygulamalı araştırmaların ön planda olacağı araştırmalar yapma olanağı sunulmaktadır. Programların tamamında öğretim dili İngilizce’dir.

iBG-izmir, Türkiye’nin sahil kentlerinden İzmir’de yeni kurulan (2015) bir ileri biyomedikal araştırma ve inovasyon merkezidir. iBG-izmir’in modern, son teknoloji ürünü altyapısı ve tesisleri, kalite, kapsam, boyut ve benzersiz kompozisyonu bakımından Türkiye’de müstesna bir durumdadır. iBG-izmir, temel, translasyonel ve klinik araştırma ve inovasyonu birleştirerek oluşturduğu sürdürülebilir programı ile, Doğu Akdeniz Bölgesi’nin en iyi biyomedikal inovasyon merkezlerinden biri olmayı hedeflemektedir.

Eğer siz de araştırmanın en uç noktasında çalışmak isterseniz, sizi iBG-izmir’in lisansüstü programlarına başvurmaya ve seçkin bilim insanlarının yenilikçi araştırmalarına katılmaya davet ediyoruz.

Aday adayları, 2017-2018 Dönemi için Yüksek Lisans başvurularını 30 Mayıs ve 23 Haziran 2017 tarihleri ​​arasında; Doktora başvurularını 10 Temmuz ve 25 Ağustos (saat 17’ye kadar) tarihleri arasında çevrimiçi olarak gönderebilirler.

Başvuru için gerekli belgelere, başvuru için ön koşullara, online başvuru formuna, akademik takvime, mülakat sağ taraftaki linkler aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Başvuru süreci ile ilgili sorularınız için (232) 412 67 70 numaralı telefondan ya da m.karazehir@deu.edu.tr adresine email atarak Öğrenci İşleri Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yönetmelik ve Yönergeler

Kütüphane